Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Monitorowanie systemu kamer na obiektach przemysłowych zamiast ochrony fizycznej

Monitoring wizyjny, czy też: telewizja dozorowa, to nowoczesny system monitoringu tv przemysłowej, polegający na przesyłaniu, przy pomocy łącza internetowego, obrazu z kamer, zainstalowanych w Państwa firmie lub domu. Sygnał trafia do naszego Centrum Monitorowania, z jednoczesnym dozorem i reakcją na zdarzenie.

Czym jest system telewizji dozorowej?
Jakie są jego zalety?

System telewizji dozorowej jest częścią składową wielu systemów bezpieczeństwa. Jest to alternatywna metoda ochrony fizycznej obiektu polegająca na podglądzie zdarzenia w czasie rzeczywistym z natychmiastową reakcją patrolu interwencyjnego w przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia. Operatorzy naszej stacji monitorowania przez całą dobę reagują na każde niepokojące zdarzenie, do którego może dojść na terenie Państwa obiektu. Zastosowanie systemu monitoringu tv przemysłowej znaczne wpływa na obniżenie kosztów ochrony – nawet do 70%, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

Czym jest monitoring wizyjny? Czy zapewnia on skuteczną ochronę?

Monitoring wizyjny to ciągle niedoceniana forma ochrony. Z roku na rok przybywa przedsiębiorców, którzy z powodu corocznej podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmuszeni są do płacenia coraz więcej za usługę ochrony fizycznej. My wychodzimy klientowi naprzeciw – oferujemy usługę monitoringu wizyjnego, będącego pewniejszym zabezpieczeniem powierzanego mienia.

Wiele agencji ochroniarskich posiada w swojej ofercie usługę monitoringu wizyjnego w dwóch wersjach:

  1. dozór w trybie ciągłym lub w trybie tzw. wybudzenia – usługa polega na sprawdzeniu obiektu, przy pomocy systemu kamer, przez dział operacyjny, w momencie otrzymania sygnału alarmowego z czujki zewnętrznej. Taka forma ochrony nie jest skutecznym zabezpieczeniem, gdyż uruchomienie obrazu kamery trwa kilka sekund, podczas których złodziej może zniknąć z wizji kamery,
  2. dozór z kamer w określonym czasie – usługa polega na załączeniu kamer w określonym czasie, celem sprawdzenia, czy na obiekcie nie dochodzi do włamania. Takie rozwiązanie jest również dość ryzykowne – nie wiadomo kiedy osoba niepożądana pojawi się na terenie ochranianego obiektu.
System wizyjny w firmie to nie tylko wygoda, to również oszczędność!

Jak znaleźć firmę, która spełni oczekiwania ochrony w przedsiębiorstwie?

Firma „WIKING” AOMiK, oprócz wyżej wymienionych, proponuje monitoring wizyjny. Nasza oferta jest bardziej przemyślana – nadzór nad kamerami jest w trybie ciągłym, a każda z kamer posiada detekcję ruchu, która informuje pracownika ochrony o próbie nieautoryzowanego wejścia na obiekt. Pozwala to na uzyskanie kilku dodatkowych minut na wysłanie patrolu, zanim dojdzie do niepożądanego zdarzenia. Więcej na temat oferty przeczytasz tutaj.

Podsumowując: dzisiejsza technika, zaprojektowana w sposób przemyślany oraz zainstalowana na obiekcie przez wykwalifikowanych specjalistów, ułatwia pracę agencji ochrony. Dzięki systemowi kamer umieszczonych, np. wzdłuż ogrodzenia, jesteśmy w stanie zabezpieczyć cały ochraniany teren, co np. w przypadku ochrony fizycznej jest niemożliwe, ponieważ jeden człowiek nie może być w dwóch miejscach jednocześnie.

Sprawdź pozostałe wpisy:

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego