Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ogródki działkowe – przyjemność czy problemy 

Co zrobić aby spać spokojnie podczas nieobecności na Naszym ROD? Jak chronić mienie ogródków działkowych? Jaki monitoring wybrać?

Popularność ogródków działkowych

Ogródki działkowe z roku na rok zyskują coraz większe zainteresowanie.Szczególny wzrost zainteresowania tego rodzaju nieruchomością można było zauważyć podczas Pandemii COVID, nie dziwi to, gdyż jest to alternatywa dla rodzin kupujących mieszkania – na spędzenie czy to słonecznego wiosennego dnia, czy wakacji w mieście. Dla coraz większej liczby osób posiadanie działki ROD czy to blisko domu, czy też w innym mieście daje możliwość spędzania czasu bez dodatkowych kosztów noclegu, gdyż dużo ogródków działkowych posiada przyłącza do prądu oraz bieżącej wody, co pozwala na postawienie domku przystosowanego do noclegu. 
 
Jednakże z nadejściem tygodnia pracy działki, o które tak dbamy  – zostają pozostawione bez opieki co stwarza coraz więcej okazji dla bezdomnych i złodzieii.

Co zrobić aby spać spokojnie podczas nieobecności na Naszym ROD?

Jedną z alternatyw zabezpieczenia obiektu jest zamontowanie systemu alarmowego, który daje poczucie spokoju i informuje o każdym zdarzeniu, które ma miejsce na naszej inwestycji podczas naszej nieobecności. Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić aby taki system posiadać jest posiadanie całorocznego stałego dostępu do energii elektrycznej działki i domku.
 
Obecnie systemy alarmowe mają możliwość informowania Nas z poziomu aplikacji mobilnej. Co więcej, nie tylko niepożądane zdarzenia, ale także każde wejście i wyjście jest rejestrowane w aplikacji dając nam pełna kontrolę nad obiektem.
Zastosowanie monitoringu wizyjnego pozwala na stały podgląd naszego ogródka, czy też działki.

Czy mogę również monitorować wizyjnie co dzieje się na mojej działce?

Odpowiedź brzmi – TAK! Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie kamery bądź nawet kilku jednostek, które mogą Nas informować o wejściu osoby na nasz teren – co najważniejsze jeszcze przed wtargnięciem do altany czy domku
Kamera, która zauważy ruch może automatycznie przesłać nam powiadomienie o zauważonym ruchu na aplikację w telefonie. Dzięki temu nie musimy co chwilę zaglądać w telefon, gdyż aplikacja sama nas o tym poinformuje. W tym wypadku jedynym warunkiem jest dostęp do internetu i stale zasilanie energii elektrycznej. 

Jakie zastosowanie może jeszcze mieć zamontowany system ?

W tym miejscu odpowiemy wspomagając się ogólno dostępnym Informatorem Działkowca wydaniem z Grudnia 2022 roku (źródło: http://pzd.pl/uploads/cgblog/id27185/Informator_dziakowca_grudzie_2022.pdf) w którym pojawił się artykuł pod tytułem: Koniec sezonu działkowego, a zabezpieczenie do którego lektury również Was odsyłamy.
 
 

Sprawdź pozostałe wpisy:

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego