Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Co zrobić gdy zakończyliśmy remont, bądź jego przeprowadzenie jest niemożliwe, a dopiero teraz zdecydowaliśmy się na montaż systemu alarmowego ?

System alarmowy bez kucia ścian?

Zakupiłeś swoje wymarzone mieszkanie, wykończyłeś je do stanu perfekcyjnego, a dopiero teraz postanowiłeś założyć system alarmowy ze względu na czyjąś radę czy też zdarzenie z życia, które uświadomiło Ci jego brak? 

A może wynająłeś powierzchnię biurową od najemcy, który nie pozwala Tobie uszkadzać ścian, a Ty ze względu na posiadane wewnątrz mienie – chcesz założyć system alarmowy? Nie musisz się martwić! W tym artykule postaramy Ci się przedstawić możliwości jakie masz, kiedy na położenie okablowania pod system alarmowy jest już za późno.

W dzisiejszych czasach i wraz z postępem techniki producenci systemów alarmowych wyszli do nas z propozycja idealną w powyższej sytuacji – System alarmowy bezprzewodowy.

System alarmowy - bezprzewodowy

System alarmowy bezprzewodowy nie wymaga od nas przeróbek w okablowaniu mieszkania, jest szybki i bardzo prosty w montażu.
Urządzenia używane przy tym systemie wyposażone są we własne zasilanie. Należy jednak pamiętać, że jedynym problemem, który można napotkać podczas określania powierzchni jako nadającej się do instalacji bezprzewodowego rozwiązania są warunki techniczne m.in. dobry zasięg oraz brak zakłóceń.
Jeszcze kilka lat temu system bezprzewodowy był bardzo niechętnie kupowanym rozwiązaniem do domów, mieszkań oraz biur z dwóch głównych powodów:
  • Brak odpowiedniego zabezpieczenia pasma przenoszenia sygnału pomiędzy czujką, a centralą,
  • Dość szybkie rozładowywanie się akumulatorków w urządzeniach bezprzewodowych.

Czujki nowej generacji

Na chwilę obecną elementy te zostały bardzo dobrze dopracowane i poprawiono w nich błędy. Aktualnie praca na źródle zasilania dla czujki ruchu może trwać nawet 2 lata (uzależnione jest to od częstotliwości używania alarmu).
Nie będziemy jednak ukrywać, iż system bezprzewodowy ma dalej kilka wad, które w czasie projektowania systemu ograniczają jego użytkownika, a o czym wspomnieliśmy już na początku naszego artykułu. Bezprzewodowe rozwiązanie w dalszym ciągu cierpi na:
  • brak czujek dualnych,
  • brak czujek pozwalających na ruch zwierząt podczas załączonego alarmu,
  • brak czujek gazowych.
Mimo iż, są czujki bezprzewodowe imitujące podane wyżej funkcje to jednak zużycie prądu dla tych urządzeń daje producentom sygnał, że niestety ale nie są one opłacalne jako urządzenie na baterie bez stałego źródła prądu.

Wygodna alternatywa

Pamiętajmy jednak, że dla lokali w których został już wykonany remont, bądź jego przeprowadzenie jest niemożliwe – System alarmowy bezprzewodowy jest idealną alternatywą do zabezpieczenia domu, mieszkania jak i biura. Nie wymaga bowiem uszkadzanie ścian do położenia okablowania, co może być również niejednokrotnie nieopłacalne i czasochłonne. Jego położenie jest również w takim wypadku o wiele szybszym rozwiązaniem – więc jeśli zależy Nam na czasie, to idealne rozwiązanie dla każdego!
W chwili obecnej na rynku dostępnych jest wiele modeli alarmów bezprzewodowych, które różnią się pomiędzy sobą funkcjami, sposobem działania oraz jakością poszczególnych komponentów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie masz możliwości najlepiej skontaktuj się z przedstawicielem Agencji Ochrony, który przedstawi Tobie możliwości dla Twojej powierzchni i dobierze komponenty specjalnie do Twoich oczekiwań.

Sprawdź pozostałe wpisy:

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego