Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mam w domu zwierzaka, czy mogę oraz jakie mam możliwości na załączenie alarmu podczas gdy ten przebywa w domu ?

Mam w domu zwierzaka, czy mogę oraz jakie mam możliwości na załączenie alarmu podczas gdy ten przebywa w domu ?

Mając w domu zainstalowany alarm, bądź decydując się na jego montaż, oczekujesz od niego natychmiastowej reakcji na nieproszonych gości podczas swojej absencji w domu. Chcesz aby potencjalny złodziej w momencie włamania, czyli przekroczenia progu twojego domu, bądź wkroczenia przez okno wzbudził alarm – nic w tym trudnego w końcu każdej jakości urządzenie powinno sobie bezproblemowo z tym poradzić.

Problem może natomiast pojawić się w momencie kiedy oczekujesz od urządzania, aby urządzenie nie tylko reagowało na ruch, ale także było w stanie określić co dokładnie się porusza.

W większości przypadków system alarmowy montuje Nam serwisant, który wcześniej przygotował dla Nas ofertę wybranego systemu alarmowego i doradzał Nam w systemie w czasie tzw. „Przed zakupem i montażem”. Realia jednak się zmieniają, ponieważ jeszcze kilka lat temu osoba oferująca usługi alarmowe sprawdzała jedynie każde pomieszczenie, przedstawiała wycenę wybranego bardziej przez siebie niż pod klienta rozwiązania po czym montaż wykonywała nie dowiadując się zbyt wiele na temat mieszkańców i ich potrzeb.


Na szczęście z dnia na dzień świadomość sprzedających wobec oczekiwań klienta jest na tyle duża, że pracownicy Agencji Ochrony zaczęli dokładniej podchodzić do projektowania systemu alarmowego, który de facto można porównać do dobrego garnituru – powinien być wręcz „skrojony” indywidualnie pod każdego klienta.

Jednym z najczęstszych problemów w ostatnim czasie, który napotykają pracownicy naszej Firmy w momencie projektowania był brak otrzymania informacji od klienta w związku z przebywającymi w domu zwierzętami.

Pamiętaj, zawsze informuj osobą projektującą dla Ciebie system alarmowy Twojego domu o posiadaniu bądź planowanym zakupie zwierzaka.

Nie raz mieliśmy styczność z klientem, który dzwonił do naszej firmy z prośbą o pomoc, ponieważ przy każdorazowym uzbrojeniu system, automatycznie po 2 minutach załączał się alarm. Jak się okazało w 99% przypadków problemem okazywały się zwierzęta przebywające w domu w czasie używania systemu alarmowego.

Jakie czujniki alarmu wybrać mając w domu zwierzęta?

Czujniki, które mają za zadanie prawidłowe wykrycie zwierzęcia są zaprogramowane tak aby ignorowały zdarzenia ruchu zwierząt do 50cm i wadze około 20kg. Czujki na zwierzęta nie dają 100% zabezpieczenia, ponieważ należy pamiętać że czujniki obiektów nie widzą, a jedynie analizują ich promieniowanie podczerwone. Czujniki ruchu wykazują również zależność mniejszej czułości podczas montażu bliżej ziemi, z założenia właśnie w tej sferze powinny poruszać się zwierzęta domowe.
Reasumując czujnik po wykryciu ruchu analizuje przebieg sygnału z czujnika podczerwieni i według opracowanego algorytmu porównuje go z wartościami opracowanymi dla ruchu człowieka, dlatego też z racji mniejszej wielkości plamy cieplnej dla zwierzęcia – alarm nie załącza się.

Zwierzęta i alarm? O czym jeszcze warto pamiętać?

O czym pragniemy wspomnieć, ze strony naszej firmy w momencie projektowania systemu alarmowego w miejscu, gdzie będzie się znajdować zwierzę oprócz czujek alarmowych na zwierzęta proponujemy również montaż u klienta kontraktorów na okna, dzięki temu dość mało inteligentna na reagowanie czujka ruchu ma wsparcie na wypadek próby włamania przez okno do lokalu. Dodatkowym wparciem może być także czujka stłuczenia, o której porozmawiamy w jednym z kolejnych artykułów.

Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że czujki na zwierzęta nie sprawdza się w pomieszczeniach gdzie mieszka np. papuga lub inny ptak. Wszystkie zwierzęta mogące poruszać się po ścianie, suficie lub mające latać będą tę czujkę naruszać i powodować załączanie się alarmu. W takim wypadku proponujemy zaniechać czujki na zwierzęta i zamontować zwykłą czujkę ruchu a w centrali alarmowej stworzyć dwie strefy w lokalu, które będą odpowiadały, pierwsza za uzbrojenie domu bez czujek ruchu, gdzie znajduję się zwierzę, natomiast druga strefa w czasie wyjazdu na weekend czy wakacje w momencie zabrania ze sobą zwierząt da pełne zabezpieczenie lokalu.

Sprawdź pozostałe wpisy:

Aktualności

Ochrona bezcennego Jachtu I Love Poland

Jacht I Love Poland to wyjątkowy, zrodzony z inicjatywy Polskiej Fundacji Narodowej projekt promujący Polskę za granicą. Jacht ten bierze udział w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie, a na jego pokładzie szkoli się młode pokolenie żeglarzy oceanicznych. Tak wyjątkowy obiekt został powierzony ochronie firmie Wiking Ochrona podczas cumowania w Gdyni.

Czytaj więcej »

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego