Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

System alarmowy, a jego monitorowanie

Większość osób montujących w swoich mieszkaniach ,domach, firmach systemy alarmowe nie bierze pod uwagę jego nadzoru, gdyż jest to usługa, za którą trzeba dodatkowo płacić.

Na czym polega monitorowanie systemu alarmowego?

Może zacznijmy od tego co to jest monitorowanie systemu alarmowego . W definicji ogólnej w intrenecie możemy spotkać taki opis monitoringu systemu alarmowego :” Monitoring systemu alarmowego to inaczej stała kontrola stanu naszego bezpieczeństwa. Nadajnik połączony z centralą systemu alarmowego przesyła na stacje monitorowania informacje odnośnie istotnych operacji wykonanych w naszym systemie alarmowym”

W tych dwóch zdaniach zawarte są najistotniejsze informację a więc :

Stała kontrola nad naszym systemem alarmowym

Reagowanie patrolu interwencyjnego na każde uruchomienie się alarmu.

Jakie pytania należy sobie zadać?

Każdy z osób ,która nie miała do czynienia z systemem alarmowym może zastanawiać się :

„Co mi da dodatkowe płacenie za usługę wykonywaną przez centrum operacyjne w firmie ochroniarskiej?"

Odpowiedź jest prosta: Sam system alarmowy bez przekazywania informacji o zdarzeniu jest systemem nie spełniającym w pełni swojego zadania. Nie otrzymując powiadomienia o zdarzeniu nie wiemy ,że system alarmowy został wzbudzony. 

Wiele osób montuje alarm i dodaje do niego urządzenie ,które nazywane jest „modemem GSM”. Ma on za zadanie informowanie o każdym zdarzeniu poprzez wykonanie połączenia z wybranym numerem. W takim momencie otrzymujemy z systemu alarmowego połączenie telefoniczne mówiące nam o uruchomieniu się systemu alarmowego.

Agencja ochrony wiking monitoring tv przemysłowej

Co mówią specjaliści?

Wszystkie firmy specjalizującej się w ochronie osób i mienia jednoznacznie stwierdzają, że jest to metoda, która nie zapewni nam ograniczenia poniesionych strat na skutek włamania, gdyż po pierwsze podjęcie przez nas próby udaremnienia włamania może zakończyć się wizytą w szpitalu lub gorzej a po drugie przyjazd policji na obiekt trwa zwykle zbyt długo.

Większość firm ochroniarskich posiada w pewnej odległości od chronionego obiektu własne patrole interwencyjne, które mają za zadanie dotrzeć na miejsce zdarzenia w czasie jaki się weryfikuję przed podpisaniem umowy. W niektórych firmach stosuje się zapis mówiący o „czasie na podjęcie interwencji” zamiast o „czasie przyjazdu patrolu na obiekt”. 

Wydaje się, że jest to podobne zdanie, ale różnica jest znacząca, gdyż według przepisów określenie podjęcie interwencji możemy uznać kontakt telefoniczny z właścicielem obiektu, a więc w momencie próby zyskania od firmy odszkodowania za zbyt późna interwencje patrolu otrzymamy i informację, że kontakt telefoniczny jest już uznawany za podjęcie interwencji a czas dojazdu patrolu nie był ustalany w umowie.

Dlaczego postawić na sprawdzony system alarmowy i monitoring?

Nie bez przyczyny opisujemy daną sytuację, gdyż wbrew pozorom cena za ochronę obiektu klienta nie może grać tutaj kluczowej roli przy wyborze firmy oferującej monitoring. Najważniejszą rzeczą jest ilość patroli w okolicy i gwarantowany czas dojazdu wpisany w umowie. 

Dlaczego warto zadbać o te aspekty?

  • Żeby móc dochodzić odszkodowania w razie zdarzenia
  • Uzyskać większe zniżki w ubezpieczalni, która ubezpiecza nasz dom ,mieszkanie, lokal, magazyn.

Sprawdź pozostałe wpisy:

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego