systemu alarmowego w domu
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zakładanie systemu alarmowego w domu i jego monitoring

Decydując się na zakup domu lub mieszkania warto wziąć pod uwagę montaż systemu alarmowego i zadbać o bezpieczeństwo od samego początku...

Kiedy powstał pierwszy system alarmowy?

System alarmowy został wynaleziony ponad 160 lat temu – nie do wiary prawda? Pierwsza na świecie elektromagnetyczna instalacja alarmowa została opatentowana 21 czerwca 1853 roku przez Augustusa Russella Pope’a, rzemieślnika pochodzącego z Sommerville pod Bostonem. Od ponad 160 lat świat systemów alarmowych bardzo mocno się zmienił. W ofercie Wiking Ochrona posiadamy systemy zarówno przewodowe oraz bezprzewodowe. Sterowane za pomocą pilota, klawiatury, a nawet urządzeń mobilnych. 

Systemy alarmowe dzielimy na antywłamaniowe, przeciwpożarowe, antynapadowe, telewizję dozorową oraz zestaw do kontroli dostępu. Rodzaj systemu alarmowego zależy zarówno od jego przeznaczenia, jak i typu centrali alarmowej, która jest głównym elementem układu

W życiu, jeżeli mamy możliwość dużego wyboru produktu, większość z nas kieruję się kilkoma czynnikami jakie uważa, za niezbędne dla osobistej potrzeby. Z naszego doświadczenia z czystym sumieniem polecamy sprawdzone rozwiązania przewodowe, jak i bezprzewodowe. Systemy alarmowe w XXI wieku zabezpieczają chroniony obiekt tak samo dobrze, dbając o wygodę i doświadczenie użytkowania.

Komu należy zlecić montaż systemu alarmowego w domu? Na co zwracać uwagę?

Kupując dom czy mieszkanie, podczas montażu elektryczności często prosimy elektryka o rozprowadzenie okablowania pod system alarmowy. Największym błędem do jakiego dochodzi w czasie rozkładania okablowania jest brak projektu odpowiedzialnego za rozplanowanie umiejscowienia ODPOWIEDNICH URZĄDZEŃ w pomieszczeniach. 

Niestety fachowcy, którzy zajmują się elektrycznością nie spytają się nas o rzeczy precyzyjne. Wśród pytań brakuje np. jak czy na obiekcie będzie potrzebny czujnik zalania, lub czujnik dymu czy gazu.. Należy pamiętać iż, do tych urządzeń także musi być doprowadzone oddzielne okablowanie. Zazwyczaj elektryk nie zwraca uwagi, gdzie mają się spotykać wszystkie kable z całego domu lub gdzie nastąpi montaż centrali alarmowej.

Dlaczego warto zaufać Wiking Ochrona w kwestii doboru i montażu alarmu?

Jeżeli chodzi o system alarmowy  Wiking Ochrona opiera je na systemach SATEL i Genevo. Są to firmy, które mają dużą dostępność części. Ich zdolność do dalszej rozbudowy o dodatkowe urządzenia daje możliwość sterowania w przyszłości np. roletami automatycznymi w oknach lub oświetleniem w całym domu za pomocą jednej centrali. 

Pamiętaj! Kupując dom, czy też mieszkanie pamiętaj o odpowiednym systemie alarmowym. Specjaliści Wiking Ochrona odpowiedzą na Twoje pytania, jak również zaproponują bezpłatny audyt.  Zadbaj o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny już dziś!

Sprawdź pozostałe wpisy:

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego