Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Czy nie lepiej zawczasu zabezpieczyć mienie w domu niż je odzyskiwać ?

Większość z osób decydując się na zakup swojego pierwszego mieszkania czy domu bardzo często zapomina o przemyśleniu kwestii jego zabezpieczenia...

Zabezpieczenie mienia

Większość z osób decydując się na zakup swojego pierwszego mieszkania czy domu bardzo często zapomina o przemyśleniu kwestii jego zabezpieczenia, ponieważ wychodzi z założenia, że ubezpieczenie, którym będzie zabezpieczać nieruchomość (w przypadku zakupu inwestycji choćby w części finansowanej ze środków kredytu hipotecznego, na co w roku 2021 zdecydowało się ponad 70% Polaków – będzie do tego zobowiązany) jest wystarczającym mianownikiem zapewniającym mu komfort w tej kwestii. Mało jednak z ubezpieczających wie, że ubezpieczenie oraz jego składka zależna jest od odpowiedniego zabezpieczenia naszego „M”.

Co ma wpływ na wysokość składki?

W myśl za powyższym, wpływ na składkę ubezpieczenia (jej obniżenie) mają takie rzeczy, jak m.in.:
  • Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe,
  • System kamer,
  • Zabezpieczenia okien,
  • System alarmowy wewnętrzny oraz zewnętrzny.
Jednak mając na wglądzie ilość kwestii do załatwienia po zakupie mieszkania prosto jest wytłumaczyć dlaczego dla wielu osób zabezpieczenia mieszkania w wymienione powyżej – schodzi na dalszy plan. Niestety kwestie odpowiednich systemów antywłamaniowych czy przeciwpożarowych wydają się na początku mało potrzebnym wydatkiem. Zadajmy sobie jednak pytanie: 
 
Czy wolę zainwestować pieniądze w ochronę swojego mienia wewnątrz mieszkania czy na wypadek wystąpienia zagrożenia wydać pieniądze na odzyskanie utraconego mienia?

Podsumowując

Aż prosi się tu o znany prawdopodobnie każdemu polakowi cytat pochodzący z Ksiąg Wtórnych, Pieśni V autorstwa Jana Kochanowskiego „Polak mądr po szkodzie”. Odpowiedź dla większości z Ludzi powinna być prosta – zabezpieczmy swoje mienie, ponieważ jego odzyskanie jest czasochłonne i niejednokrotnie wymaga o wiele większego nakładu finansowego niż montaż systemów zabezpieczających.

Reasumując – pomyślmy o zabezpieczeniu swojego mieszkania kiedy nie jest na to za późno. Nie traktujmy zabezpieczenia naszych domów jako mało potrzebny wydatek tylko niezbędny aspekt.

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego