Kamery agencja ochrony wiking ochrona mienia ochraniarze mundur gdynia
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Różnice i korzyści wynikające z wyboru lokalnej Agencji Ochrony w odniesieniu do firmy ogólnopolskiej

W poniższym artykule poruszymy kwestię wyboru pomiędzy lokalną Agencją Ochrony, a dużą Agencją ogólnopolską.

Dlaczego ten temat?

W poniższym artykule poruszymy kwestię wyboru pomiędzy lokalną Agencją Ochrony, a dużą Agencją ogólnopolską. Przedstawimy różnice między tymi dwoma podmiotami, a także przedstawimy korzyści płynące ze współpracy z lokalnym przedstawicielem. Będą Państwo mieli również okazję zapoznać się z opinią naszego wieloletniego pracownika, który swoje początkowe doświadczenie zawodowe w Agencji Ochrony miał okazję zdobyć w dużej firmie o ogólnopolskim zasięgu – a także na podstawie swojego własnego doświadczenia pomoże on zrozumieć kwestię różnic w obsłudze i podejściu do klienta.

Pomysł na artykuł pojawił się, gdyż na przełomie ostatnich kilku lat zmieniło się postrzeganie współpracy dotyczące wyboru przez Osobę fizyczną jak i klienta biznesowego, podmiotu który będzie odpowiedzialny za ochronę jego mienia jak i osoby.

Jeszcze do około 2015 roku Agencje które, w swoich szeregach miały oddziały w całej Polsce były postrzegane jako ktoś bardziej wiarygodny, z lepszą ofertą i bardziej doświadczone na rynku w branży ochrony. Działo się tak prawdopodobnie dlatego, że firmy lokalne, niemające takiego zaplecza finansowego nie były w stanie zadowolić klienta i jego potrzeb w tak wysokim stopniu jak liderzy rynku. Do dnia dziejącego spotkać się można z powyższą opinią i wtedy też należy w rozmowie z klientem zadać proste i konkretne pytanie, na które każdy z Państwa jest w stanie odpowiedzieć również sam

„Dlaczego Pan/Pani uważa, że większy kapitał oraz obszar działania ma wpływ na kompetencje z zakresu ochrony, a przede wszystkim w jakim zakresie ochrony wydaje się Panu/Pani jesteśmy w stanie spełnić mniej wymagań niżeli firma ogólnopolska z dwudziestoma i więcej oddziałami rozsianymi po całej Polsce?”

Z naszego doświadczenia wynika, iż prawie nigdy nie usłyszeliśmy konkretnej odpowiedzi.

Jeden z naszych doświadczonych Handlowców w taki sposób opowiada o różnicach pomiędzy podmiotami wspomnianymi w tytule artykułu:

„Nie zawsze pracowałem w lokalnej firmie, tak naprawdę moje początki w Agencji Ochrony miały miejsce w dużej ogólnopolskiej korporacji. Niezaprzeczalnie z perspektywy pracownika uważam iż jest to świetny początek, ponieważ pracownik ma za zadanie nauczyć się jedynie bardzo szybko produktu oraz technik jego sprzedaży. Jednak z punktu widzenia klienta taka firma jest w mojej opinii złym wyborem przede wszystkim na wgląd kwestii priorytetowej dla każdego klienta bowiem różnica polega na tym, iż Agencje lokalne przede wszystkim traktują każdego klienta indywidualnie i starają się dobrać systemy jak i oferty personalizowane pod potrzeby danej jednostki, dlatego też w szkoleniu swoich pracowników stawiają nie tylko na produkt oraz technikę jego sprzedaży, ale także na umiejętność rozpoznawania potrzeb klienta. W firmach korporacyjnych często klient jest pokrótce mówiąc ”statystyką do tabelki”, która ma mieć zawsze tendencję wzrostową i zaspokajać nie tyle co potrzeby klienta jak targety danego handlowca, a także oddziału.

W Agencji lokalnej handlowiec, który dociera do klienta – staje się również jego opiekunem z racji tego, że zazwyczaj jest na tym stanowisku kilka, a nawet więcej lat, zatem na bieżąco monitoruje i aktualizuje ofertę pod jego indywidualne potrzeby, a nie zmienia się co rok lub dwa lata jak ma to miejsce w firmach korporacyjnych, co oczywiście związane jest z ciągłymi zmianami związanymi z zamykaniem i otwieraniem się co rusz nowych udziałów, gdyż monitorowana jest korzyść utrzymywania każdej jednej placówki.

Może okazać się to uciążliwą sytuacja zwłaszcza w momencie, kiedy sytuacja wymaga natychmiastowego kontaktu pomiędzy klientem, a firmą, natomiast w wypadku korporacyjnej firmy natrafiamy przy pierwszym kontakcie na infolinię, która jak wiemy z własnego doświadczenia zazwyczaj służy tylko po to, aby zniechęcić Nas do dalszej rozmowy i oczekiwania na połączenie z kolejną osobą.”

Podsumowując słowa Pana Łukasza, należałoby przedstawić jeszcze jeden kluczowy atut firmy lokalnej, a mianowicie możliwość bezpośredniego kontakt z właścicielem firmy. Może okazać się to niezbędnym rozwiązaniem nie tylko dla klienta indywidualnego, ale przede wszystkim dla klienta biznesowego, gdyż jest to priorytetowy element dla osób i podmiotów, które potrzebują realizacji usługi z dnia na dzień i nie mają zapasu czasu, aby oczekiwać na akceptację ustaleń przez wszystkie szczeble drabiny korporacyjnej. 

W firmach korporacyjnych niestety formalności i brak kontaktu z osobami decyzyjnymi sprawiają dużo problemów w sytuacjach nie cierpiących zwłoki, gdyż najprościej mówiąc – trwają za długo.

Można by było wymienić jeszcze wiele korzyści, jednak najważniejsze z nich zostały przedstawione powyżej, prawdopodobnie każdego klienta przekonuje inna kwestia w wyborze Agencji Ochrony, jednak jesteśmy przekonani, że każdego przekonuje indywidualne podejście do jego potrzeb przez osobę, która jest jego opiekunem i jest dla niego na wypadek problemów przez lata, a nie zmienia się co rok.

Sprawdź pozostałe wpisy:

Aktualności

Ochrona bezcennego Jachtu I Love Poland

Jacht I Love Poland to wyjątkowy, zrodzony z inicjatywy Polskiej Fundacji Narodowej projekt promujący Polskę za granicą. Jacht ten bierze udział w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie, a na jego pokładzie szkoli się młode pokolenie żeglarzy oceanicznych. Tak wyjątkowy obiekt został powierzony ochronie firmie Wiking Ochrona podczas cumowania w Gdyni.

Czytaj więcej »

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego