Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ochrona bezcennego Jachtu I Love Poland

Jacht I Love Poland to wyjątkowy, zrodzony z inicjatywy Polskiej Fundacji Narodowej projekt promujący Polskę za granicą. Jacht ten bierze udział w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie, a na jego pokładzie szkoli się młode pokolenie żeglarzy oceanicznych. Tak wyjątkowy obiekt został powierzony ochronie firmie Wiking Ochrona podczas cumowania w Gdyni.

Jak chronić bezcenne mienie ruchome?

Nie da się ukryć, że obiekty „bezcenne” jakim jest Jacht I Love Poland są jednymi z najtrudniejszych obiektów do ochrony. Kompleksowa usługa musi nie tyko stać na straży w trakcie całego pobytu. ale również zadbać o to, aby obiekt dostępny był dla każdego odwiedzającego. Przygotowanie odpowiedniej strategii było pierwszym elementem skutecznej ochrony mienia. 

Co stanowi wyzwanie w przypadku ochrony jachtu?

Port w Gdyni stanowi jedno z najbardziej uczęszczanych przez spacerowiczów miejsc w Gdyni. Co roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Pojawienie się Jachtu I Love Poland stanowiło nie lada atrakcję dla wszystkich odwiedzających. Wiking Ochrona miała świadomość, że obiekt ten mimo pokaźnych gabarytów jest zarazem bardzo delikatny, wykonany ręcznie z bardzo kruchego, specjalnego tworzywa. 

Jednym z większych wyzwań logistycznym stało się miejsce dedykowane dla pracownika ochrony. Pozwolenie na umieszczenie posterunku w danym miejscu musi być dopuszczona przez Miasto Gdynia a cała procedura urzędowa trwa nawet dwa tygodnie, dlatego dzięki szerokiej flocie samochodów firmowych ochrona mogła nastąpić z dnia na dzień, a Jacht nie został bez opieki.

Co obecnie dzieje się z jachtem?

Jacht w ciągu dnia codziennie wypływa na manewry po Zatoce Gdańskiej.a na koniec dnia cumuje w tym samym miejscu w przystani w Gdyni.

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu wizyta Jachtu w Gdyni. Zapraszamy do lektury i materiału multimedialnego z poprzedniej wizyty jachtu.

Szukasz fachowej ochrony?

Odwołaj Alarm

Kontakt w sprawie odwołania alarmu lub wezwania Patrolu Interwencyjnego:

Zadzwoń:

Dyżurny Operacyjny
(58) 663 20 24 lub 601 099 650

Co musisz wiedzieć:

W razie wystąpienia alarmu, osoba upoważniona do kontakt z Dyżurnym musi podać:

  • adres obiektu
  • imię i nazwisko
  • hasło upoważniające do odwołania alarmu oraz uzyskania informacji od Dyżurnego operacyjnego